Užsidegti iš naujo

Five electric lamps on table; one of them is glowing

Tūkstančiai verslininkų kenčia nuo vykdomų funkcijų perkrovos.

Kaip vėl įžiebti liepsną, kai žarijos jau išblėso?

Nusileiskite ant žemės

Imkitės naujų pareigų, pavyzdžiui, labiau susijusių su gamyba. Keiskite darbo pobūdį, pamėginkite būti arčiau pavaldinių – stebėkite ir klausykite, kalbėkitės su jais. Jei su klientais susitinkate ne visuomet, nuvykite į prekių pristatymą. Parduoti gali būti sunku, tačiau sėkmė suteiks jums naujos energijos.

Pakeliaukite po pasaulį

Norite pertvarkyti savo verslą? Gauti naujausių žinių, geriausių praktikų, ieškoti naujienų dar niekada nebuvo taip paprasta. Pastebima, kad „Twitter“ padeda savo vartotojams sužinoti, kas šiuo metu vyksta pasaulyje. Norėdami įsigilinti į jus dominančią sritį, apsilankykite forumuose ar tinklaraščiuose. Jei neturite tam pakankamai įgūdžių ar laiko, visuomet galite paprašyti pagalbos tų, kurie šią sritį išmano. Patyrę verslininkai neretai naudojasi skaitmeninės erdvės „čiabuvių“ (angl. diginatives) pagalba.

Pašalinkite tai, kas nereikalinga

Išvalykite savo bendrovę nuo nereikalingos rutinos ir sustabarėjusių papročių. Ar kurios nors operacijos yra morališkai pasenusios? Ar jums reikia posėdžiauti kas savaitę? Galbūt veikla dubliuojasi? Be to, nepamirškite perduoti pareigas kitiems, kad jūsų organizacija galėtų veikti, jums nesant. Viskas beprasmiška, jei negalite pasinaudoti savo triūso vaisiais.

Neįkainojamas kolegų palaikymas

Kolegų palaikymas verslininkui yra itin svarbus. Būdamas bendrovės direktoriumi, galite pasijusti vienišas, o santykiai su darbuotojais gali kelti stresą. Dalyvaudami seminaruose ir kitokiuose renginiuose, nevenkite pasidalyti patirtimi, gauti patarimų ir pasisemti įkvėpimo iš kitų. Jūsų konkurentas žinos, apie ką būtent kalbate. Juk nenukentėsite, pasidaliję mintimis su verslininkais iš kitų sričių. Jų problemos skirsis nuo jūsiškių ir jums tai gali tapti atgaiva.

Stenkitės susitikti su žmonėmis iš įvairių socialinių sluoksnių

Aktyviai klausytis kitų ir ramiai stebėti aplinką gali būti neįtikėtinai naudinga. Papasakokite apie savo bendrovę bičiuliui ar žmogui, kurio visai nepažįstate. Išmoksite elgtis paprasčiau, kalbėti glausčiau ir įdomiau, o galbūt tiesiog „pasitreniruosite“ plepėti. Jums tai gali atnešti visiškai netikėtos naudos.

Trys dalykai, kuriuos privalote padaryti

Dienos darbų sąraše turėtų būti vos trys dalykai. Juos atlikę, pastebėsite, kad darbo diena baigėsi. Nors darbų sąraše nuolat atsiranda naujų dalykų, jūs padarėte šiokią tokią pažangą ir šiandien jūsų neglumino dešimtys užduočių.

Išmėginkite kitokį metodą

Iš ilgo siekių tobulėti sąrašo pasirinkite vieną metodą, kuris jus tikrai domina. Keletą savaičių ar net mėnesių jo laikykitės. Tas metodas gali būti susijęs ir su darbu (nauja rinkodaros kampanija), ir su jus kamuojančiu nuovargiu (būdas atsipalaiduoti). Bet kokia žmogaus veikla paprastai sukelia nuovargį. Kai pasidaro sunku, sistema sugeba paleisti save iš naujo.

Išmokite suteikti pirmenybę vienam ar kitam dalykui

Kai nebesusitvarkote su socialine žiniasklaida, mėginkite elgtis sistemingiau. Pasirinkite keletą kanalų ir temų, su kuriomis norite susipažinti. Rinkdamiesi kanalus ir spręsdami, ar norite gauti pranešimus apie naują juose pasirodžiusią informaciją, naudokitės automatizavimo privalumais. Susipažinimas su socialine žiniasklaida gali tapti verslininko dienotvarkės dalimi. Verta išbandyti socialinę paslaugą „Quora“, kuria naudojantis galima gauti struktūrišką atsakymą į bet kokį klausimą.

Dabar – pats laikas

Kodėl darote tai, ką darote? Ar jums patinka tai, kuo užsiimate? Aistra darbui – galingas įrankis, padėsiantis siekti pažangos. Iš pradžių įsiplieskusi kibirkštis gali išblėsti, ypač turint omeny kasdienį administracinį darbą. Todėl prisiminkite tai, kas jus įkvėpė dirbti. Gal tai buvo darbovietės kvapas ar iki užsimiršimo jus įtraukusi užduotis? O gal – pasitenkinimas kliento veide? Nepamirškite to. Taip, būtent tai yra svarbiausia!

Visa tai jau esate girdėję?

Jei šie patarimai atrodo girdėti, galbūt esate teisūs. Eksperimentuodami, mokydamiesi, keisdami požiūrio kryptį, neprarasime atsinaujinančio žvilgsnio į pasaulį. Mums visuomet atrodo, kad pakaks vien to, jog kažką žinome. Taip, aš tai jau esu girdėjęs. Bet to nepakanka. Todėl pasirinkite vieną iš šių patarimų ir pamėginkite juo vadovautis.

TEKSTAS: Anu Karttunen
Nuotrauka: iStockphotos


Similar articles