Užkulisiai: kaip bendrovė „Mandatum Life“ ir jos valdomas portfelis atrodo būtent dabar, kai rinkose – griūtis?

kun-markkinoilla-ryskyy-main

Nerimas ir sumaištis jau keletą savaičių buvo apėmę rinką, kai smuko koronaviruso pasekmių paveikta Vakarų ekonomika. Šio viruso poveikis ir baimė sukėlė rekordinius rinkos pokyčius. Taigi, pats laikas išsiaiškinti, kokiomis nuotaikomis grindžiamas bendrovės „Mandatum Life“ portfelio valdymas.

„Vyraujančią atmosferą apibūdinčiau kaip ganėtinai ramią. Ši ramybė kyla iš to, kad esame užtikrinti tuo, ką darome. Visa tai matyti ir mūsų pasirinkimuose, kurie pagrįsti ilgalaike perspektyva, o ne trumpalaikiais „apžavais“. Mes nepriimame sprendimų vadovaudamiesi vien tik lyginamuoju indeksu, tačiau, reikalui esant, galime „plaukti pasroviui“ arba tiesiog išlaukti tinkamų investicijų“, – ramiai dėsto bendrovės portfelio valdytojas Peteris Joensuu (Petteri Joensuu).

Ne panikuoti, o ramiai išlaukti tinkamos galimybės

Vertinant istoriškai, investicijų nuosmukio etapų yra buvę įvairių: nulemtų skirtingų priežasčių, trunkančių skirtingą laiką, turinčių skirtingų pasekmių. Jie truko nuo poros mėnesių iki dvejų metų. Tačiau visada ateidavo ir pakilimo laikas. Šiuo metu rinkose neramu, tas tiesa. Dienos – tarsi vaikščiotum peilio ašmenimis, sprendimai dažnai yra impulsyvūs ir neteisingi.

„Susiklosčius dabartinei situacijai, užuot kėlę paniką mūsų portfelio valdytojai, priešingai, stengiasi ją išnaudoti kaip puikią galimybę užsitikrinti ir pagerinti būsimų valdomų investicinių sprendimų grąžą. Panašaus požiūrio laikosi ir mūsų klientai“, – sako P. Joensuu.

Anot jo, bendrovė „Mandatum Life“, net ir esant koronaviruso paveiktai pasaulio ekonomikai, nedarė jokių savo portfelio pakeitimų, pavyzdžiui, vertinant perskirstymo sprendimus, t. y. kapitalo grupių diversifikavime. Taip yra todėl, kad akcijų svoris buvo aktyviai mažinamas jau nuo 2019 metų pabaigos.

„Jau ilgą laiką akcijų rinkoje veikėme itin atsargiai ir apgalvodami kiekvieną žingsnį. Šių metų pajamų prognozę mes vertinome kaip per daug pozityvią realios ekonomikos plėtros atžvilgiu. Tad mums nebuvo didelio reikalo imtis atsargumo priemonių, tokių kaip, pavyzdžiui, privalomų turto valdymo perskirstymo pokyčių.“

Kaip tik tokiomis akimirkomis ir išryškėja sėkmingi sprendimai

Bendrovė „Mandatum Life“ yra ilgalaikis ir kantrus investuotojas. Šiuo metu jis susikaupęs stebi, kur link krypsta pasaulio vairas, ir tuos įvykius atsakingai analizuoja.

„Ši analizė apima daug sričių; koncentruojamasi į situacijas rinkose, taip pat į valdomo portfelio ir bendradarbiavimo su koncernu „Sampo“ kaip investiciniu vienetu aspektus“, – atvirauja P. Joensuu.

Grupės „Sampo“ investicijų ekspertai reguliariai bendrauja tarpusavyje, o esant tokiai rinkos situacijai, kokia yra susiklosčiusi pastaruoju metu, – net ir kelis kartus per dieną. Ekspertų nuomonė reguliariai yra pateikiama ir klientams. Įmonė „Mandatum Life“, prasidėjus koronaviruso epidemijai pasaulyje, savo interneto svetainėse skelbia aktualiausią informaciją apie pasaulio rinkas, apžvelgdama pagrindinius ekonomikos ir investicijų rinkos pokyčius ir jų reikšmę.

Koronaviruso epidemija, kaip reiškinys, itin neigiamai veikiantis ekonomiką, tam tikru momentu išnyks. Net ir tokioje situacijoje investuotojai gali įžvelgti daug teigiamų pusių ir gerų investavimo galimybių, kurios labai atidžiai stebimos valdant įmonės „Mandatum Life“ portfelį.

„Tai tiesiog užkoduota mūsų genuose. Turima kompetencija ir platus veiklos spektras atveria mums galimybes sėkmingai dirbti toliau. Galime leisti sau pasirinkti ir klientams pasiūlyti geriausią kapitalo, bendrovės ar investavimo krypties sprendimą.“


Similar articles