Sudėtinga situacija tampa nauja galimybe investuotojui – gebantieji spręsti problemas dairosi rinkoje neeilinių situacijų

Responsible-investing-vol2-pic

Alternatyviosios obligacijų rinkos – itin unikalios.

Investuotojų pinigai tradicinėse obligacijų rinkose juda dideliais srautais, kurie priklauso nuo bendrųjų palūkanų normų, rinkos įnorių ir kredito reitingų, tuo tarpu ieškoti finansavimo alternatyviose rinkose yra kur kas sudėtingiau.

Investuojantieji į alternatyviąsias fiksuotojo pajamingumo priemones visuomet atidžiai vertina bendrovių, į kurias ketinama investuoti, padėtį bei pinigų poreikį ir neskuba siūlyti finansavimo pigiau nei kiti investuotojai.

Iš tiesų, dėl ypatingo investicijų į alternatyviąsias fiksuotojo pajamingumo priemones pobūdžio ilgalaikiams investuotojams atsiveria įdomios galimybės.

Grąža neeilinėse situacijose

Tradicinė ekonomikos teorija teigia, kad grąža yra neatsiejama nuo rizikos. Pagal šią teoriją, saugaus investicijų objekto, pvz., Vokietijos vyriausybės obligacijų, grąža būtų vidutinė, o iš rizikingesnio investicijų objekto, pvz., paskolos, kuri būtų skirta finansuoti įsigijimo sandorį, investuotojai tikėtųsi didesnės grąžos.
Grąžai įtakos gali turėti ne tik rizika, bet ir likvidumas, t. y. ar investuotojui būtų lengva atsisakyti savo investicijos. Vokietijos vyriausybės obligacijas galima lengvai parduoti kitiems investuotojams už galiojančią rinkos kainą.

Investicijas į alternatyviąsias fiksuotojo pajamingumo priemones parduoti sunkiau. Kai investicijos likvidumas yra itin mažas, paskolos laikotarpiu investuotojas negali atsisakyti investicijos – jis turi laukti, kol bus grąžinta paskolos suma ir tik tada gali susigrąžinti savo lėšas. Dėl to investuotojai reikalauja vadinamosios priemokos dėl likvidumo, t. y. didesnės mažo likvidumo investicijų grąžos, kuri turėtų atsverti tai, kad ne visuomet lengva rasti naują pirkėją.

Priemokos dėl likvidumo yra puikiai pažįstamos profesionaliems investuotojams. Mads Videbaek iš turto valdymo bendrovės „Njord Partners“ taip pat užsimena apie trečią dalyką, turintį įtakos grąžai. Tai yra finansinio susitarimo sudėtingumas.

„Jeigu bendrovę, jos padėtį ir finansavimo poreikį suprasti lengva, tokia bendrovė paprastai geba finansavimą gauti greitai ir nebrangiai. Tačiau jeigu bendrovės padėtis yra sudėtinga, finansavimą gauti kur kas sudėtingiau,“ – teigia Videbaek.

„Todėl finansuotojai, suprantantys ir žinantys kaip spręsti sudėtingas situacijas, įgyja pranašumą,“ – priduria Videbaek.

„Konkurencija dėl sudėtingų finansinių susitarimų yra labai menka. Dėl to galima gauti itin patrauklią grąžą.“

„Njord Partners“ kasmet analizuoja duomenis apie šimtus bendrovių, ieškančių finansavimo šaltinio Europoje. Be kita ko, „Njord“ nagrinėja tarptautinius įmonių reorganizacijos sandorius ir duomenis apie bendroves, savo veikloje taikančias netradicinius verslo modelius.

Iš šimtų potencialių investavimo objektų, „Njord“ pasirenka keletą patraukliausių ir atitinkamai investuoja į juos. Priklausomai nuo situacijos, „Njord“ gali investuoti suteikdama įmonei paskolą arba įsigydama bendrovę. Prireikus, „Njord“ taip pat padeda bendrovėms, į kurias investuojama, rengti strateginius planus ir vykdyti ūkinę–komercinę veiklą.

Pokyčiai rinkoje nekelia baimės

Vertybinių popierių rinkose jau beveik dešimtmetį fiksuojamas augimas ir įvairiais vertinimo būdais nustatyta jų vertė šiuo metu yra labai didelė. Tuo pat metu JAV centrinis bankas didina savo pagrindinę palūkanų normą ir tai le
mia svyravimus ir vertybinių popierių, ir palūkanų normų rinkose.

Nepaisant rinkos svyravimų, Videbaek išlieka ramus.

„Mes galime investuoti bet kokiomis rinkos sąlygomis, tačiau mūsų strategija ypač pasiteisina, kai rinkos padėtis yra nestabili. Rinkose vykstant svyravimams, daugiau nei įprasta bendrovių atsiduria sudėtingoje ar net sunkioje padėtyje. Atitinkamai, rinkoms smukus ir palūkanų normoms svyruojant, bendrovei „Njord Partners“ atsiranda įdomių galimybių.“

Bendrovės „Mandatum Life“ investicijas į fondą „Njord Partners“ be kita ko sudaro „Private Debt“ investicinių krepšelių lėšos.


Similar articles