Socialiai atsakingo investavimo strategija

Responsible-investing-pic

Rinkoje yra produktų, pasižyminčių ženkliai mažesne anglies dvideginio emisija, kurių grąžą jau galima palyginti su bendruoju indeksu. Klimato kaitos rizikos mažinimas nebereiškia, kad bus prarandamos pajamos.

Norint pasirinkti tinkamą investavimo strategiją ir sumažinti portfelio anglies dvideginio riziką, būtina išsiaiškinti savo investavimo tikslus. Pavyzdžiui, viso sektoriaus atsisakymas yra tiesiausias kelias į portfelio anglies dvideginio rizikos mažinimą. Kita vertus, ištisų sektorių vengimas lemia diversifikavimo problemas, o tai gali turėti ženklų poveikį numatomai portfelio grąžai ir rizikai.

Investuotojo vertybės, t. y. individuali investavimo politika yra pagrindinis principas priimant investavimo sprendimus, o tam tikro sektoriaus vengimas iš tiesų gali būti neatsiejama šio mechanizmo dalis. Pavyzdžiui, aplinkosaugos fondams svarbu žinoti, kokį poveikį aplinkai turės jų pačių investicijos. Savo investavimo politikoje vertėtų numatyti veiklos tikslus ir investavimo politikos apribojimus, kaip padarė daugelis institucinių investuotojų.

Atsisakymas

Investuotojai gali neinvestuoti į įmones, kurių SRI (eng. Socially Responsible Investment) reitingas yra nepriimtinas (pavyzdžiui, ginklų, tabako ar pornografijos sektorius, uždraustus tarptautinių sutarčių dėl atsakingo investavimo) arba į sektorius, kurių rizikos ir grąžos santykis nėra tinkamas (pavyzdžiui, iškastinio kuro).

Pirmenybė geriausiai praktikai

Investuotojai galėtų didinti portfelio svorį aukščiausius atsakomybės reitingus turinčiose įmonėse ar sektoriuose. Pirmenybės teikimas yra galia, kadangi investicinio kapitalo nukreipimas į atsakingesnes įmones pagerins tokių įmonių sėkmės prielaidas. Žemiausius reitingus turinčios įmonės jaučia spaudimą pagerinti savo požiūrį į aplinkosaugą.

Investavimas į atsakingas įmones

Investavimas siekiant tiesiogiai prisidėti prie teigiamų pokyčių, pavyzdžiui, į atsinaujinančią energiją ar kitus aplinką tausojančius sektorius arba tokius sektorius, kurie priimdami ekonominius sprendimus atsižvelgia į aplinkosaugą bei tvarią plėtrą.

NUOTRAUKA: Shutterstock


Similar articles