Rinkose įtariai žiūrima į didelių technologijų bendrovių akcijų vertę

article (1)

Didelių technologijų bendrovių, pavyzdžiui, socialinį tinklą valdančios bendrovės „Facebook“, internetinės parduotuvės „Amazon“, srautinio vaizdo paslaugos teikėjos „Netflix“ ir bendrovės „Google“ pagrindinės įmonės „Aphabet“ akcijų vertės pastaraisiais metais smarkiai išaugo.

Iš minėtųjų bendrovių labiausiai išaugo bendrovės „Netflix“ akcijų kaina, per penkerius metus šoktelėjusi daugiau nei 1 000 proc. Kitų internetinių milžinių akcijų kainų augimas per pastaruosius penkerius metus taip pat matuojamas šimtais procentų.

Tačiau vos per pastaruosius keletą mėnesių šių bendrovių kainų dinamika buvo kur kas lėtesnė nei kitų rinkos dalyvių. Pavyzdžiui, bendrovės „Amazon“ akcijų kainos vertė nukrito daugiau kaip 10 proc., o bendrovės „Facebook“ – daugiau kaip 15 proc. nuo pirmiau šiais metais užfiksuoto rekordinio dydžio.

„Technologijų bendrovės metų metus užėmė pirmaujančias pozicijas „bulių“ rinkoje. Tačiau pastaraisiais mėnesiais investuotojai vis dažniau susimąsto apie aukštą didelių technologijų bendrovių akcijų vertę ir tokių bendrovių patiriamas problemas,“ – teigia bendrovės „Mandatum Life“ portfelių valdytojas Topias Kukkasniemi.

Pavyzdžiui, „Facebook“ sulaukė dėmesio dėl pastaraisiais mėnesiais kilusio duomenų nutekėjimo skandalo. „Rinkoje baiminamasi, kad teisinėmis priemonėmis bus apribotas vartotojų duomenų naudojimas, ir dėl to technologijų bendrovėms bus sunku taikyti savo esamus veiklos modelius,“ – paaiškina Kukkasniemi.

JAV prezidentui Donaldui Trumpui pažėrus griežtos kritikos bendrovei „Amazon“, ėmė svyruoti ir pastarosios akcijų kaina.

„Investicijų į dideles internetines bendroves lyginamasis svoris mišrių klasių turto portfeliuose ir taip buvo mažas, o kovą jį dar labiau pamažinome,“ – nurodo Kukkasniemi.

Tačiau, anot Kukkasniemi, technologijų sektoriaus internetinių milžinių šešėlyje vis dar slypi gausybė galimybių.

„Plačiąja prasme, technologijų sektoriuje įžvelgiame daugybę galimybių. Technologijų sektoriuje gali atsirasti vietos aibei kitų bendrovių, ne tik didžiausioms ir garsiausioms internetinėms įmonėms,“ – primena Kukkasniemi.

Bendrovės „Mandatum Life“ investicijų į vertybinius popierius lyginamasis svoris yra neutralus, šioje srityje daugiausiai dėmesio skiriama Skandinavijos ir Europos vertybinių popierių rinkoms. Kita vertus, balandžio pradžioje investicijų į, pvz., vyriausybines obligacijas ir besivystančias fiksuotojo pajamingumo rinkas lyginamasis svoris buvo akivaizdžiai nedidelis.

Alex af Heurlin. Nuotrauka iš „iStock“


Similar articles