Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2021 m. spalio mėn.

„Allocation“ investicinių krypčių grąža sudarė nuo -0,19 proc. iki 3,55 proc.

Lūkesčiai, kad investicijų į fiksuoto pajamingumo priemones grąža bus nedidelė, yra priežastis, dėl kurios dauguma investuotojų ir toliau renkasi investuoti į akcijas, nepaisant sąlyginai didelės jų vertės. III-ojo ketvirčio rezultatai parodė, kad bendrovių pajamų lygis vis dar stabiliai auga. Be to, nors pačios bendrovės tvirtina, kad žaliavų kainos ir komponentų stygius sukelia abejonių dėl ateities perspektyvų, analitikų prognozės dėl ateities tapo teigiamos. Vis dėlto, staiga išaugus akcijų kainoms, nuosavybės vertybinių popierių grąžos prognozės buvo pakoreguotos ir dabar grąža prognozuojama mažesnė, o tai leidžia manyti, kad akcijų rinkose jau dabar formuojasi pakankamai palankios ateinančių kelerių metų perspektyvos, skatinančios pernelyg nerizikuoti. Šiemet akcijų lyginamojo svorio nekeitėme, investicijas į jas mažindami pagal tai, kiek augo akcijų kainos. Investicijų į akcijas pasiskirstymo pagal geografinius regionus ar sektorius iš esmės nekeitėme.

Įmonių obligacijų kredito priemonės išliko nedidelės, todėl prognozuojama maža grąža, o tokie investicijų objektai nėra itin patrauklūs. Investicijos į fiksuoto pajamingumo priemones, daugiausiai dėmesio skiriame vietos rinkai – Šiaurės šalių bendrovėms, kurias puikiai pažįstame. Be to, pavyzdžiui, Šiaurės šalių įmonių obligacijų grąža taip pat yra kiek didesnė nei žemyninėje Europos dalyje. Taip pat daug dėmesio skiriame investavimui į paskolas, kurio grąža šiuo metu yra geresnė nei obligacijų rinkose, o palūkanų normos rizika yra nedidelė, kadangi paskolų palūkanų normos paprastai būna kintamos. Dėl nedidelės grąžos į euro zonos vyriausybines obligacijas neinvestuojame ir tokios obligacijos tesudaro itin nedidelę dalį mūsų investicijų į fiksuoto pajamingumo priemones. Mūsų vertinimu, šiuo metu kompensacija, kurią galima gauti už papildomą palūkanų normos rizika, yra maža, todėl investuoti į ilgo termino priemones nesvarstome – vietoje to siekiame užtikrinti, kad mūsų palūkanų normos rizika būtų labai nuosaikaus lygio. Be to, nedidelė palūkanų normos rizika taip pat reiškia, kad ir didesnio nei prognozuota infliacijos augimo ir dėl to vėl išaugusių palūkanų normų poveikis bus mažesnis. Grynųjų pinigų lyginamasis svoris mūsų portfeliuose vis dar yra santykinai didelis. Grynuosius pinigus esamoje rinkos situacijoje laikome naudinga priemone, padedančia mums prireikus operatyviai pasinaudoti galimybėmis pirkti.

Mūsų vertinimu, alternatyviosios investicijos toliau vaidins lemiamą vaidmenį formuojant ilgalaikį ir gerai diversifikuotą investicinį portfelį. Esamomis žemų palūkanų sąlygomis ilgalaikiams investuotojams rekomenduojama pasinaudoti papildoma riboto likvidumo teikiama grąža, t. y. likvidumo priemoka. Mes ir toliau įžvelgiame galimybes, kuriomis galėtų pasinaudoti ilgalaikiai investuotojai į alternatyvias fiksuoto pajamingumo priemones, išskirtinai orientuojantis į privačius susitarimus. Investicijose į nekilnojamąjį turtą, mes investuojame su turto vystymo srityje besispecializuojančiais portfelio valdytojais, kurie yra patyrę pirkėjai ir sugeba aktyviomis priemonėmis tobulinti nekilnojamojo turto objektus. Esamoje aplinkoje itin svarbu užtikrinti diversifikaciją pagal skirtingų rūšių nekilnojamąjį turtą ir geografinius regionus. Investuodami į privačius nuosavybės vertybinius popierius, esame aktyvūs, atidžiai renkamės ir ieškome individualių projektų, nesusijusių su skola.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity+


Similar articles