Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2021 m. rugpjūčio mėn.

Investicinių krypčių „Mandatum Life Allocation“ grąža sudarė nuo 0,94 proc. iki 2,08 proc.

Akcijų rinkas palankiai veikė stabiliai augantis bendrovių pelnas. Kita priežastis, dėl kurios dauguma investuotojų mieliau renkasi akcijas nepaisydami sąlyginai didelės jų kainos, yra ta, kad lūkesčiai dėl obligacijų grąžos nėra dideli. Vis dėlto, staiga išaugus akcijų kainoms, grąžos prognozės buvo pakoreguotos ir dabar prognozuojama mažesnė grąža, o tai leidžia manyti, kad akcijų rinkose jau dabar formuojasi pakankamai palankios ateinančių kelerių metų perspektyvos, skatinančios investuotojus pernelyg nerizikuoti. Rugpjūtį mes kiek padidinome investicijų į JAV pramonės įmonių akcijas dalį ir sumažinome investicijas į JAV technologijų bendroves. Vasarą cikliškų sektorių, pvz. pramonės įmonių akcijų kainos kito nuosaikiau nei bendrųjų rinkų rodikliai, baiminantis, kad ekonomikos pagyvėjimas gali sulėtėti dėl koronaviruso delta atmainos. Rezultatai besivystančių šalių akcijų rinkose vasarą buvo prasti – tai visų pirma lėmė vis griežtesnis reguliavimas (ypač Kinijoje), turintis įtakos technologijų bendrovėms. Atsisakydami investicijų Kinijos rinkoje, tarptautiniai investuotojai taip pat pardavė investicijas į bendroves, veikiančias ir griežtesnio reguliavimo poveikio nepatiriančiuose sektoriuose. Remiantis mūsų įžvalgomis, tai atveria galimybes aktyviems ir išrankiems investuotojams į akcijas. Būtent todėl investicijas besivystančių šalių rinkose iš indekso fondo perkėlėme į aktyviai valdomą fondą.

Įmonių obligacijų kredito priemonės išliko nedidelės, todėl prognozuojama maža grąža, o tokie investavimo objektai nėra itin patrauklūs. Kalbant apie investicijas į fiksuoto pajamingumo priemones, daugiausiai dėmesio skiriame vietos rinkai – mums puikiai pažįstamoms Šiaurės šalių bendrovėms. Be to, daug dėmesio skiriame investavimui į paskolas, kurio grąža šiuo metu yra geresnė nei obligacijų rinkose, o palūkanų normos rizika yra nedidelė, kadangi paskolų palūkanų normos paprastai būna kintamos. Dėl nedidelės grąžos į euro zonos vyriausybines obligacijas neinvestuojame ir tokios obligacijos sudaro itin nedidelę dalį mūsų investicijų į fiksuoto pajamingumo priemones. Rugpjūtį sumažinome nerizikingų Europos įmonių obligacijų lyginamąjį svorį ir, atitinkamai, padidinome krepšelio „Mandatum Life Senior Loan“ dalį strategijoje.

Mūsų vertinimu, alternatyviosioms investicijoms teks lemiamas vaidmuo formuojant ilgalaikį ir gerai diversifikuotą investicinį portfelį. Esamomis žemų palūkanų sąlygomis ilgalaikiams investuotojams rekomenduojama pasinaudoti papildoma riboto likvidumo teikiama grąža, t. y. likvidumo priemoka. Mes ir toliau įžvelgiame galimybes, atsiveriančias ilgalaikiams investuotojams į fiksuoto pajamingumo priemones, išskirtinai orientuojantis į privačius susitarimus. Kalbant apie investicijas į nekilnojamąjį turtą, mes investuojame su turto vystymo srityje besispecializuojančiais portfelio valdytojais, kurie yra patyrę pirkėjai ir sugeba aktyviomis priemonėmis tobulinti nekilnojamojo turto objektus. Investuodami į privačias akcijas, esame aktyvūs, atidžiai renkamės ir ieškome individualių projektų, nesusijusių su skola. Šiais metais pagerėjusi investicinė aplinka turėjo teigiamos įtakos ir alternatyviųjų investicijų vertei.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity+


Similar articles