Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2020 m. vasario mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąžos vasario mėn. sudarė nuo -6,49 % iki -0,47 %.

Tikėtina, kad pirmąjį metų pusmetį koronaviruso epidemijos poveikis bus neigiamas. Tačiau atsižvelgiant į vyriausybių ir centrinių bankų priimamas ekonominės paramos priemones, visuotinės recesijos tikimybė vis dar yra santykinai maža. Pagrindiniai centriniai bankai sumažino pagrindines palūkanų normas ir padidino pinigų pasiūlą, kad sušvelnintų koronaviruso finansinį poveikį finansavimo ir įmonių sektoriui.

Naftos kaina smuko kovo pradžioje, nes OPEC šalims ir Rusijai nepavyko susitarti dėl gamybos mažinimo. Rusija pasipriešino sandoriui, o Saudo Arabija atsakė padidindama savo produkciją ir suteikdama kai kuriems klientams nuolaidų, palyginti su rinkos kaina. Tokio Saudo Arabijos sprendimo pagrindas yra priversti Rusiją grįžti prie derybų stalo.

Investicijų į akcijas atžvilgiu, buvome konservatyviai nusiteikę jau 2020 metų pradžioje. Kadangi ekonomikos ir pajamų augimo prognozės šiuo metu yra veikiamos ypač didelio neapibrėžtumo, mes ir toliau laikomės konservatyvios strategijos. Vasario mėn. atlikome nedidelę papildomą investiciją į “Amundi” fondą, kuris investuoja visame pasaulyje į mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančias bendroves.

Investicijose į fiksuoto pajamingumo priemones, daugiausiai dėmesio skiriama Šiaurės šalių įmonių obligacijoms, kuriose santykinai vis dar įžvelgiame gero potencialo gauti grąžos. Vasario mėn. padidinome pirmaeilių paskolų dalį fiksuoto pajamingumo investicijose. Dėl to išaugo klasifikuotų aukšto pajamingumo ir neklasifikuotų investicijų į paskolas dalis. Kaip ir tikėjomės, alternatyvios investicijos padėjo atsverti investicinių portfelių kainų svyravimus. Vasario mėn. alternatyvių investicijų turto klasėje nebuvo žymių pokyčių.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity


Similar articles