Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2020 m. spalio mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąžos spalio mėn. sudarė nuo -2,02 % iki +0,26 %.

Ekonominiai duomenys dėl atsigavimo teikia vilčių. Įmonių pasitikėjimas pagerėjo ir nedarbo lygis mažėja, nors žvelgiant iš istorinės perspektyvos, nedarbingumas, pavyzdžiui, JAV yra vis dar aukštas. Centrinio banko vykdomoje pinigų politikoje galima įžvelgti vis ekspansyvesnę kryptį. Antrosios Covid-19 bangos plėtra privertė daugumą Europos valstybių įvesti įvairius mobilumo ir verslui taikomus apribojimus, siekiant suvaldyti viruso plitimą. Šį kartą apribojimų poveikis ekonomikai geriau žinomas. Todėl manoma, jog dabar antrosios bangos poveikis ekonomikai bus nuosaikesnis nei pavasarį. Teigiamos naujienos apie vakcinos nuo koronaviruso, kurią sukūrė „Pfizer“ ir „BioNTech“, efektyvumą, sustiprina lūkesčius dėl ekonomikos atvirumo ir atsigavimo.

Įmonių pajamos III-ąjį ketvirtį sumažėjo žymiai mažiau nei tikėtasi. Rodikliai paskatino bendroves peržiūrėti savo pajamų prognozes ir jas padidinti – praeityje tai buvo teigiamas ženklas, parodantis akcijų rinkos rezultatus. Spalio mėn. esminių pokyčių investicijose į akcijas neatlikome. Jau rugsėjį sumažinome JAV technologijų sektoriaus akcijų dalį, o tai pasiteisino dar iki naujienų apie vakcinos sukūrimą.

Spalio pabaigoje grąžos lygis laikinai šiek tiek pakilo, kai įsibėgėjo antroji viruso banga. Tuo metu mes šiek tiek padidinome besivystančių rinkų obligacijų dalį mūsų portfeliuose. Taip pat besivystančios rinkos obligacijų pozicijas diversifikavome doleriais denominuotomis obligacijomis. Šis pakeitimas sumažina valiutos riziką, susijusią su vietinėmis valiutomis. Be to, mes atlikome nedidelę papildomą investiciją į „Mandatum Life Opportunistic Loan Strategy“ investicinį krepšelį.

Mūsų vertinimu, alternatyvios investicijos ir toliau atliks pagrindinį vaidmenį po koronaviruso krizės formuojant ilgalaikį, gerai diversifikuotą investicijų portfelį, nes greičiausiai palūkanų normos lygis dar kurį laiką išliks žemas. Esant dabartinei palūkanų normos aplinkai, ilgalaikiams investuotojams patartina pasinaudoti riboto likvidumo siūloma papildoma grąža, t.y. likvidumo priemoka. Mes orientuojamės į privačių skolų investicijas, nekilnojamojo turto plėtros projektus ir didelio pinigų srauto turtą.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity+


Similar articles