Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2020 m. rugsėjo mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąžos rugsėjo mėn. sudarė nuo -0,11 % iki +0,31 %.

Pramonės sektoriaus įmonių pasitikėjimas, panašu, kad vėl pasiekė lygį, kuris buvo iki koronaviruso krizės. Tačiau vartotojų pasitikėjimas savo finansine padėtimi neatsistato nuo smūgio, kurį jis patyrė pavasarį, daugiausia dėl neaiškios padėties darbo rinkoje. Dėl aukšto nedarbo lygio vyriausybių paramos priemonės, skatinančios vartojimą, laikomos nepaprastai svarbiomis ekonomikos atsigavimui. Kita vertus, vartojimas taip pat kenčia nuo antrosios viruso bangos, kuri privertė skirtingas šalis įvesti kelionių ir mobilumo apribojimus, nors ir daug mažesniu mastu nei pavasarį. Centriniai bankai pranešė, kad tęs savo ekspansinę pinigų politiką tol, kol tai bus būtina, ir, jei reikia, paskatins stimulą.

Akcijų rinkos grąžos lūkesčius slopina staigus akcijų kainos kilimas ir aukštas tam tikrų sektorių, pavyzdžiui, technologijų bendrovių, vertinimo lygis. Mes laikėmės nuosaikesnės pozicijos dėl investicijų į akcijas ir daugiausia dėmesio skiriame įmonėms ir sektoriams, kurie veikia atsakingai ir yra stabilesni nei vidutiniškai. Rugsėjį sumažinome Amerikos technologijų kompanijų svorį portfeliuose.

Premijos už įmonių obligacijų kredito riziką tapo mažesnės, o kainos kilo dėl centrinių bankų skatinamos pinigų politikos ir išplėstų vertybinių popierių pirkimo programų. Tuo pačiu, sumažėjo grąžos lūkesčiai. Investicijose į fiksuoto pajamingumo priemones, daugiausiai dėmesio skiriama mūsų vidaus rinkai – Šiaurės šalių įmonių obligacijoms.

Mūsų vertinimu, alternatyvios investicijos ir toliau atliks reikšmingą vaidmenį po koronaviruso krizės formuojant investicijų portfelį. Mes orientuojamės į privačių skolų investicijas, nekilnojamojo turto plėtros projektus ir didelio pinigų srauto turtą. Rugsėjį prisiėmėme papildomų investicinių įsipareigojimų, be kita ko, investuodami į „Mandatum Life Private Debt IV“ ir „Mandatum Life European Real Estate II“ investicinius krepšelius.

Rugsėjo mėn. įtraukėme alternatyvių investicijų į investicinį krepšelį „Alocation Equity+“, nes tikimės, kad jos ilgainiui subalansuos krepšelio nepastovumą ir šiek tiek pagerins grąžos lūkesčius. Alternatyviose investicijose mes orientuojamės į privačių skolų investicijas, nekilnojamojo turto plėtros projektus ir didelio pinigų srauto turtą. Be to, alternatyvios investicijos apima privačias akcijas, t.y. investicijas į biržoje nekotiruojamas akcijas.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity+


Similar articles