Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2020 m. rugpjūčio mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąžos rugpjūčio mėn. sudarė nuo +0,53 % iki +4,08 %.

Įvairūs ekonominiai rodikliai rodo, kad ekonomika atsigauna po koronaviruso sukelto šoko. Kol kas atrodo, kad galime išvengti drastiškų sulaikymo priemonių, kurios buvo įvestos pavasarį. Vakarų šalyse Pirkimo vadybininkų indeksai (angl. Purchasing Managers’ Index) sugrįžo į tokį lygį, kuris rodo ekonominės veiklos augimą. Kinijoje antrojo ketvirčio BVP augimas jau buvo teigiamas, o JAV ekonomika trečiąjį ketvirtį, tikėtina, jog augs daugiau nei dvidešimt procentų. Įmonių pasitikėjimas atsigavo ir pasiekė ikikrizinį lygį, tačiau daugelis įmonių vis dar atideda dideles investicijas. Skirtingai nei įmonių pasitikėjimas, vartotojų pasitikėjimas dar turi atsigauti po krizės. JAV ir Kinijos santykiai tebėra įtempti, o šalys apribojo viena kitos technologijų kompanijų veiklą savo teritorijoje.

Esame atsargūs dėl akcijų turto klasės ir šioje kategorijoje daugiausia dėmesio skiriame stabilesnėms nei vidutiniškai įmonėms bei sektoriams.

Premijos už įmonių obligacijų kredito riziką tapo mažesnės, o kainos kilo dėl centrinių bankų skatinamos pinigų politikos ir išplėstų vertybinių popierių pirkimo programų. Kaip mes pastebime, ilgalaikės įmonių obligacijų grąžos lūkesčiai pagerėjo, palyginti su padėtimi prieš koronaviruso krizę, nors grąžos lūkesčiai akivaizdžiai susilpnėjo nuo trumpalaikių aukštumų kovo mėn.

Į kai kurios alternatyvių investicijų projektus kapitalas dar nėra visiškai investuotas, o pasikeitusi rinkos situacija suteikia galimybę atlikti naujas investicijas patrauklesnėmis sąlygomis nei anksčiau. Mes orientuojamės į privačių skolų investicijas, nekilnojamojo turto plėtros projektus ir didelio pinigų srauto turtą.

2020 m. rugsėjo 15 d. į „Mandatum Life Allocation Equity“ investicinį krepšelį įtrauksime alternatyvių investicijų. Įprastomis sąlygomis apie 85 proc. investicinio krepšelio turto bus investuojama į akcijas ir apie 15 proc. į alternatyvias investicijas. Tuo pačiu investicinio krepšelio pavadinimas bus pakeistas į “Mandatum Life Allocation Equity+”. Šis alternatyvių investicijų įtraukimas kartu su investicijomis į akcijas suteikia diversifikavimo naudą, pagerindamas investicinio krepšelio grąžos ir rizikos santykį.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity+


Similar articles