Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2020 m. kovo mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąžos kovo mėn. sudarė nuo -14,0 % iki -5,6 %.

Visuotinis nuosmukis atrodo neišvengiamas dėl įvairių laipsnių ribojimo priemonių, kurių ėmėsi skirtingos šalys, norėdamos sulėtinti ir įvertinti koronaviruso plitimą. Pagrindinis veiksnys bei iššūkis ekonominiam poveikiui yra ribojimo priemonių trukmė. Kuo ilgiau ekonominė veikla ribojama, tuo sudėtingiau bus įmonėms išgyventi per šį išskirtinį laikotarpį ir tai lems nedarbo lygio kilimą.

Metų pradžioje atkreipėme dėmesį į padidėjusį akcijų vertės lygį ir pernelyg optimistinius pajamų augimo lūkesčius. Mūsų investicijų paskirstymas iki šiol pakankamai gerai veikė. Akcijų kainų kritimas, kurį sukėlė koronavirusas ir paskatino sukrėtimas dėl naftos kainų, vertės nustatymo lygį priartino prie istorinių vidurkių ir santykinai padidino akcijų turto klasės patrauklumą.

Kovo mėnesį mes atsargiai pradėjome didinti nuosavybės vertybinių popierių dalį, kuomet ilgalaikės grąžos lūkesčiai pradėjo atrodyti patrauklūs. Vis dėlto, kadangi ekonomikos ir pajamų augimo prognozės šiuo metu yra veikiamos ypač didelio neapibrėžtumo, mes ir toliau laikomės konservatyvios strategijos. Investicijose į fiksuoto pajamingumo priemones, daugiausiai dėmesio skiriama mūsų vidaus rinkai – Šiaurės šalių įmonių obligacijoms, kurias gerai žinome ir santykinai vis dar įžvelgiame gero potencialo gauti grąžos. Mes išlaikėme nuosaikesnę nei rinkos indekso palūkanų normos riziką, nes mūsų vertinimu, kompensacija, kurią investuotojai gauna už papildomą palūkanų normos riziką, yra menka. Į fiksuoto pajamingumo investicijas įtraukėme tiesioginių paskolų įmonėms panaudojimą per ML Senior Loan Strategy ir ML Opportunistic Loan Strategy investicinius krepšelius. Panašiai mes sumažinome investicijas į didesnės rizikos obligacijas, kurias neigiamai paveikė, pavyzdžiui, netikrumas, susijęs su naftos kaina. Kovo mėn. alternatyvių investicijų turto klasėje nebuvo žymių pokyčių. Mūsų vertinimu, alternatyvios investicijos vaidins pagrindinį vaidmenį ir po koronaviruso krizės kuriant ilgalaikį, gerai diversifikuotą investicijų portfelį, nes palūkanų normos lygis vis dar žemas.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity


Similar articles