Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2020 m. gegužės mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąžos gegužės mėn. sudarė nuo +1,60 % iki +2,40 %.

Dėl mažėjančio koronaviruso epidemijos masto pasaulyje, įvairios šalys pradėjo palaipsniui panaikinti apribojimus. Teigiamą pagreitį finansų rinkoms papildomai suteikė centrinių bankų pinigų politikos skatinimo priemonės. Koronaviruso poveikis ekonomikai vis dar iš dalies neaiškus. Jei nebus didelės antrosios bangos, didžiausias neigiamas poveikis Vakarų šalyse bus pastebimas II-ąjį metų ketvirtį. JAV ir Kinijos santykiai vėl tapo įtempti dėl koronaviruso ir padėties Honkonge, ir jie gali išsiplėsti į antrąjį prekybos karo etapą. Kol kas abi šalys susilaikė nuo griežtos retorika ir nesiėmė jokių apčiuopiamų priemonių.

Mes šiek tiek padidinome investicijų dalį į mažas ir vidutines įmones per “Mandatum Life European Small & Mid Cap” investicinį krepšelį. Įsigijimai buvo atitinkamai finansuojami sumažinant “Mandatum Life Global Sustainable Equity” investicinio krepšelio dalį bendroje sudėtyje. Apskritai, mūsų pozicijos akcijų turto klasėje yra atsargios.

Dėl centrinių bankų priimtų pinigų politikos skatinimo priemonių ir išplėstinių vertybinių popierių pirkimo programų, balandžio ir gegužės mėn. sumažėjo priemokos už įmonių obligacijų kredito riziką ir pakilo kainos. Dėl kainų kilimo mes šiek tiek subalansavome savo investicijų į fiksuoto pajamingumo priemones profilį, sumažindami viso pasaulio didesnės rizikos aukšto pajamingumo įmonių obligacijų kiekį ir atitinkamai padidindami mažos rizikos eurais denominuotų investicinį reitingą turinčių obligacijų dalį.

Alternatyvių investicijų turto klasėje, daugiausiai dėmesio skiriama privačių paskolų, nekilnojamo turto plėtros projektams ir didelio pinigų srauto investicijoms. Gegužę mes atlikome investicinių įsipareigojimų į Kohlberg Kravis Roberts & Co (KKR) oportunistinę paskolų strategiją, kuri investuoja į Europos ir Šiaurės Amerikos rinkas bei į HPS Investment Partners, LLC (“HPS”) paskolų strategiją, kurios tikslinė rinka yra vidutinio dydžio bendrovės visame pasaulyje. Mes taip pat tiesiogiai investavome į privataus kapitalo Suomijos įmone “Evondos”, kuri gamina vaistus paskirstančius robotus ligonių priežiūrai namuose.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity


Similar articles