Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2020 m. birželio mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąžos birželio mėn. sudarė nuo +1,60 % iki +2,03 %.

Europoje ir Azijoje mažėjanti koronaviruso epidemija ir toliau panaikinamos izoliavimo priemonės sudarė sąlygas greitam ekonominės veiklos atsigavimui. Nors JAV pietinėje dalyje epidemija vis dar įgauna pagreitį, plataus masto ekonominiai apribojimai nebuvo pritaikyti. Birželį tęsėsi teigiamas postūmis finansų rinkose, kurį paskatino atsigavęs pasaulio ekonomikos aktyvumas. Ekonominė veikla Europoje atsigavo greičiau nei tikėtasi. Pirkimo vadybininkų indeksai (angl. Purchasing Managers’ Index) Europos šalyse birželio mėn. akivaizdžiai viršijo lūkesčius. JAV federalinis rezervas birželį paskelbė, kad pirmą kartą pradės tiesioginius įmonių obligacijų pirkimus. Centrinis bankas pirks įmonių obligacijas, kurių didžiausia vertė yra 250 milijardų JAV dolerių. JAV ir Kinijos santykiai išliko įtempti dėl padėties Honkonge.

Vėlyvą pavasarį šiek tiek padidinome mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) dalį mūsų investicijose į akcijas per “Mandatum Life European Small & Mid Cap” investicinį krepšelį. Vertinant apskritai, mūsų pozicijos akcijų turto klasėje ir toliau išlieka atsargios.

Dėl centrinių bankų skatinamosios pinigų politikos ir išplėstinių vertybinių popierių įsigijimo programų sumažėjo kredito rizikos priemokos už įmonių obligacijas ir pakilo jų kaina. Dėl augančių kainų mes ir toliau balansavome su fiksuoto pajamingumo investicijomis, mažindami didesnės rizikos aukšto pajamingumo įmonių obligacijomis pasaulyje ir atitinkamai padidindami žemos rizikos eurais denominuotų investicinį reitingą turinčių obligacijų kiekį.

Kai kuriose alternatyviose investicijose, kapitalas dar nebuvo visiškai pilnai investuotas, o pasikeitusi padėtis rinkoje suteikia galimybę daryti naujus investicinius įsipareigojimus patrauklesnėmis sąlygomis nei anksčiau. Mes daugiausia dėmesio skiriame privačių paskolų investicijoms, nekilnojamo turto plėtros projektams ir dideliam grynųjų pinigų srautui.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity


Similar articles