Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2019 m. rugsėjo mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąžos rugsėjo mėn. sudarė nuo +3,04 % iki +0,02 %.

Prognozuojama, kad pasaulio ekonomikos augimas 2019 m. turėtų sulėtėti ir sudaryti apie +2,9 proc. (+3,6 proc. 2018 m.). Vis dėlto, tęsiantis augimui, pasaulinio nuosmukio tikimybė tebėra maža, tačiau scenarijus, jog tai vyks lėčiau nei pastaruosius kelerius metus, atrodo labiau tikėtinas. Įmonių pasitikėjimo rodikliai, pagal kuriuos galima prognozuoti ekonomikos aktyvumą, dar labiau sumažėjo. Mažiausiai šiuo metu pasitikima eksporto ir pramonės bendrovėmis. Į vietinę rinką orientuotos ir paslaugų sektoriuje veikiančios įmonės rodo didesnį pasitikėjimo lygį tiek JAV, tiek Europoje. Kinijos pasitikėjimo rodikliai per pastaruosius kelis mėnesius šiek tiek pagerėjo, o tai rodo, kad skatinimo priemonės daro realų poveikį ekonomikai.

Nuo vasaros pradžios išlaikėme nuosaikiai nedidelį akcijų lyginamąjį svorį. Tai darėme dėl šių pagrindinių priežasčių: 1) krentančių verslo pasitikėjimo rodiklių, 2) į neigiamą pusę pakoreguotų pelno prognozių, 3) neaiškumo dėl prekybos politikos. Investicijose į fiksuoto pajamingumo priemones, daugiausiai dėmesio skiriama Šiaurės šalių įmonių obligacijoms, kuriose vis dar įžvelgiame gero potencialo gauti grąžos. Dėl mažos grąžos ypač sumažinome Europos vyriausybinių obligacijų lyginamąjį svorį. Siekdami pasirengti galimam staigiam palūkanų normos padidėjimui, mes išlaikėme nuosaikesnę nei rinkos indekso palūkanų normos riziką. Rugsėjį mes padidinome investicijas į aukšto pajamingumo obligacijas ir sumažinome eurais denominuotas investicinį reitingą turinčių įmonių obligacijas, kurioms būdinga ilgo laikotarpio palūkanų normos rizika.

Kaip ir tikėjomės, alternatyvios investicijos padėjo atsverti investicinių portfelių kainų svyravimus. Mes prisiėmėme įsipareigojimą investuoti į „ML Private Equity Opportunities I“ investicinį krepšelį, kuris investuoja į privačias akcijas. Šiuo metu investiciniame krepšelyje yra investicijos į tris bendroves („Cadmatic“, „Coronaria“ ir „Mitigram“) ir į tris fondus („Rocket Internet II“, „Capricorn“ ir „KJK Capital“). Be to, privataus kapitalo fondas – EQT VIII, į kurį anksčiau buvo atlikta investicija, rugsėjį vykdė kapitalo ir grąžos išmokėjimą.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity


Similar articles