Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2019 m. liepos mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąžos liepos mėn. sudarė nuo +0,6 % iki +2,4 %.

Prognozuojama, kad pasaulio ekonomikos augimas 2019 m. turėtų sulėtėti ir sudaryti apie +3,0 proc. (+3,6 proc. 2018 m.). Įmonių pasitikėjimo rodikliai, pagal kuriuos galima prognozuoti ekonomikos aktyvumą, dar labiau sumažėjo. Tai lėmė užsitęsęs JAV ir Kinijos prekybos karas, lėtėjantis Kinijos ekonomikos augimas ir sumažėjęs 2017 m. pabaigoje JAV atlikto mokesčių sumažinimo poveikis. Tačiau pasaulinio nuosmukio tikimybė tebėra maža.

Vasarą išlaikėme nuosaikiai nedidelį akcijų lyginamąjį svorį. Tai darėme dėl šių pagrindinių priežasčių: 1) krentančių verslo pasitikėjimo rodiklių, 2) į neigiamą pusę pakoreguotų pelno prognozių, 3) neaiškumo dėl prekybos politikos, kurios įgyvendinimo pavyzdį galima buvo stebėti rugpjūčio pradžioje. Pasiekėme nedidelį lyginamąjį svorį, ypač investuodami besivystančiose rinkose. Besivystančios rinkos jautriau reaguoja į neaiškumą dėl prekybos politikos ir kylantį JAV dolerio kursą. Pastarąjį kartą nukritus vertybinių popierių kainoms, mūsų pozicija pasiteisino.

Investicijose į fiksuoto pajamingumo priemones daugiausiai dėmesio skiriama Šiaurės šalių įmonių obligacijoms, kuriose vis dar įžvelgiame gero potencialo gauti grąžos. Dėl mažos grąžos ypač sumažinome Europos vyriausybinių obligacijų lyginamąjį svorį. Po pavasarį įvykdyto pardavimo sandorio, išaugo portfeliuose esanti pinigų suma. Vasarą sumažėjus palūkanoms, galimybių investuoti ir gauti patrauklią grąžą šiuo metu yra nedaug. Tačiau dėl rinkos svyravimų ateinančiais mėnesiais tokių galimybių gali atsirasti daugiau ir mes galėsime pasinaudoti savo pinigų pozicija investuodami į naujus objektus. Kaip ir tikėjomės, alternatyviosios investicijos padėjo atsverti investicinių portfelių kainų svyravimus.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity


Similar articles