Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2019 m. gegužės mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąža gegužės mėn. sudarė nuo -5,0 proc. iki -0,03 proc.

Prognozuojama, kad pasaulio ekonomikos augimas 2019 m. turėtų sulėtėti ir sudaryti +3,2 proc. (+3,6 proc. 2018 m.). Įmonių pasitikėjimo rodikliai, pagal kuriuos galima prognozuoti ekonomikos aktyvumą, gegužę dar labiau sumažėjo. Vienas tai lėmusių veiksnių buvo JAV ir Kinijos prekybos karo eskalavimas. Tačiau pasaulinio nuosmukio tikimybė tebėra maža, o centriniai bankai yra paskelbę, kad prireikus yra pasirengę skatinti ekonomikos plėtrą.

Mes sumažinome mūsų portfeliuose esančių besivystančių šalių rinkų akcijų lyginamąjį svorį. Pritaikius paskutines priemones, akcijų lyginamasis svoris yra nuosaikiai nedidelis. Prekybos karo eskalavimas sukėlė neapibrėžtumą, kuris ypač atsispindi besivystančiose akcijų rinkose ir besivystančių rinkų valiutose. Be to, visame pasaulyje šiuo metu prognozuojamos mažesnės įmonių pajamos nei skelbta anksčiau, o įmonių pasitikėjimo rodikliai taip pat sumažėjo. Akcijų lyginamasis svoris buvo sumažintas realizuojant investiciją į Kinijos fondą, kuriuo prekiaujama biržoje (angl. exchange traded fund, ETF), ir atsisakius keleto fondų, bendrai investuojančių į besivystančias rinkas. Šios priemonės buvo strateginės ir mes esame pasirengę vėl padidinti akcijų lyginamąjį svorį, jei derybose dėl prekybos, įmonių pajamų prognozių dinamikoje ar ekonomikos raidoje vėl atsiras teigiamų ženklų.

Investicijose į fiksuotojo pajamingumo priemones, daugiausiai dėmesio skiriama Šiaurės šalių įmonių obligacijoms, kur vis dar matome gerą grąžos potencialą. Dėl nedidelės grąžos turime mažesnį svertą nei įprastai į Europos vyriausybines obligacijas. Pagal trukmę vertinama fiksuotojo pajamingumo investicijų palūkanų normos rizika yra vis dar nuosaikesnė nei rinkos indeksas. Gegužę atlikome papildomą alternatyvią investiciją iš „Mandatum Life International Real Estate I“ investicinio krepšelio į fondą „Meridia IV“, investuojantį Ispanijos (daugiausia – Madride ir Barselonoje) nekilnojamojo turto rinkoje.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity


Similar articles