Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2019 m. birželio mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąža birželio mėn. sudarė nuo +0,7 proc. iki +3,0 proc.

Prognozuojama, kad pasaulio ekonomikos augimas 2019 m. turėtų sulėtėti ir sudaryti +3,2 proc. (+3,6 proc. 2018 m.). Įmonių pasitikėjimo rodikliai, pagal kuriuos galima prognozuoti ekonomikos aktyvumą, dar labiau sumažėjo. Be kita ko, tai lėmė užsitęsęs JAV ir Kinijos prekybos karas, lėtėjantis Kinijos ekonomikos augimas ir sumažėjęs mokesčių lengvatų, įgyvendintų JAV 2017 m. pabaigoje, poveikis. Tačiau pasaulinio nuosmukio tikimybė tebėra maža, o centriniai bankai yra paskelbę pasirengę skatinti ekonomikos plėtrą, jei tik to prireiks.

Birželį savo pozicijų investiciniuose sprendimuose iš esmės nekeitėme. Atsižvelgiant į neaiškią prekybos ir geopolitinę padėtį, mažėjančius pasitikėjimo rodiklius ir prastėjančias įmonių pelno prognozes, akcijų lyginamasis svoris toliau buvo nuosaikiai mažas. Toks nedidelis lyginamasis svoris buvo pasiektas sumažinus investicijas į besivystančiąsias rinkas, kurios yra itin jautrios su prekybos politika susijusioms rizikoms ir stabiliam dolerio kursui. Esant teigiamiems poslinkiams ekonomikos raidoje ar prekybos derybose ir nusistovėjus įmonių pajamų prognozėms, esame pasirengę padidinti akcijų lyginamąjį svorį.

Investicijose į fiksuotojo pajamingumo priemones, daugiausiai dėmesio skiriama Šiaurės šalių įmonių obligacijoms, kur vis dar matome gerą grąžos potencialą. Dėl nedidelės grąžos turime mažesnį svertą nei įprastai į Europos vyriausybines obligacijas. Pagal trukmę vertinama fiksuotojo pajamingumo investicijų palūkanų normos rizika yra vis dar nuosaikesnė nei rinkos indeksas. Birželį pardavėme savo strateginę investiciją į JAV ilgalaikes vyriausybines obligacijas, kurių grąža siekė maždaug +5,5 proc. Šios obligacijos buvo įsigytos gegužės pradžioje. Atitinkamai, nukritus dolerio kursui euro atžvilgiu, investavome į trumpalaikes, žemos rizikos investicinį reitingą turinčias JAV įmonių obligacijas. Kaip ir buvo tikimasi, alternatyvios investicijos padėjo atsverti investicinių portfelių kainų svyravimus.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity


Similar articles