Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2019 m. balandžio mėn.

Mandatum Life Allocation krypčių grąža balandį sudarė nuo 0.4 proc. iki 4.1 proc.

Balandžio mėnesį padidinome Kinijos akcijų dalį, įsigydami „Xtrackers MSXI China ETF“ fondą. Biržoje prekiaujamas fondas investuoja į Hong Kongo biržoje reitinguojamas akcijas, skirtas tarptautiniams investuotojams ir vietos rinkos akcijas. Kinija šiuo metu yra patraukliausia besivystančių šalių rinka dėl nebrangaus kainos vertinimo ir papildomo centrinio banko skatinimo priemonių paketo. Investicijose į fiksuotojo pajamingumo priemones, daugiausiai dėmesio skiriame Šiaurės šalių įmonių obligacijoms, kur vis dar matome gerą grąžos potencialą. Balandį kiek padidinome investicijų į žemyninės Europos mažos rizikos investicinį reitingą turinčių ir didelės rizikos aukšto pajamingumo įmonių obligacijų dalį. Lyginant su JAV ir atsižvelgiant į valiutos rizikos draudimo sąnaudas, žemyninėje Europos dalyje grąžos lygis yra patrauklus. Portfelio formavimas vyko pagal planą ir, kaip buvo tikimasi, alternatyviosios investicijos padėjo sušvelninti investicijų portfelių kainų svyravimus. Papildomai atlikome investiciją į ML Senior Loan investicinį krepšelį, kuris investuoja į pirmaeiles paskolas.

Nors pasaulio ekonomikos augimo perspektyvos yra geros, prognozuojama, kad augimas 2019 m. sulėtės iki maždaug 3,3 proc. Ekonomikos aktyvumą apibūdinantys statistiniai duomenys ir pasitikėjimo indeksai metų pradžioje iš esmės buvo silpni, tačiau kovo ir balandžio mėnesiais matėme teigiamų pokyčių požymių. JAV, be kita ko, darbo rinkos užimtumo rodikliai buvo stiprūs, o papildomos skatinimo priemonės, apie kurias pranešta sausio mėn. Kinijoje, panašu, daro įtaką ekonomikai.

2019 m. pradžioje vienu iš pagrindinių veiksnių, skatinusių investicinių rinkų aktyvumą, buvo ne tokios griežtos centrinių bankų nuostatos ir pinigų politikos gairės, t. y. pinigų kainos mažėjimas turi teigiamos įtakos visų turto klasių grąžos dinamikai. Laisvesnė pinigų politika sukurs palankią aplinką investicinėms rinkoms, nepaisant mažėjančio ekonomikos augimo. JAV nedarbo lygis yra labai žemas, kas didina spaudimą darbo užmokesčiui. Mūsų požiūriu, vėl griežtėjanti JAV centrinio banko (FED) retorika yra pagrindinė rizika infliacijos lūkesčių padidėjimui. Europoje panašios grėsmės nėra, nes faktinė infliacija ir infliacijos lūkesčiai išlieka nedideli.

Mandatum Life Allocation Fixed Income
Mandatum Life Allocation 25
Mandatum Life Allocation 50
Mandatum Life Allocation 80
Mandatum Life Allocation Equity


Similar articles