Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2018 rugsėjo mėn.

Priklausomai nuo pasirinktos strategijos, Mandatum Life Allocation investicinių krypčių grąža rugsėjį svyravo nuo -0,4 proc. iki +0,1 proc.

Rugsėjį toliau apdairiai koregavome akcijų poziciją, be kita ko, savo investicijų portfelyje mažindami JAV technologijų sektoriaus ir mažos kapitalizacijos bendrovių akcijų lyginamąjį svorį. Spalio pradžioje sudarėme pardavimo pasirinkimo sandorių, kurių terminas sueina gruodį, ir tokiu būdu apdraudėme dalį mūsų investicijų JAV akcijų rinkoje. Fiksuotojo pajamingumo investicijose, sumažinome investicijas į žemos rizikos investicinį reitingą turinčias Amerikos įmonių obligacijas. Pardavėme visas turėtas investicijas į JAV vyriausybines obligacijas. Atitinkamai, šiek tiek padidinome investicijas į aukšto pajamingumo įmonių obligacijas ir besivystančių rinkų skolos vertybinių popierių dalį.

Akcijų rinkų vertė šiuo metu yra didesnė nei jos istorinis vidurkis, tačiau tai pateisinama tuo, kad įmonių pelnas tebedidėja, o palūkanų normų augimas išlieka nuosaikus. Derybos dėl prekybos politikos greičiausiai aprims iki lapkričio pradžioje JAV įvyksiančių vidurio kadencijos rinkimų. Tuomet pagrindiniu veiksniu akcijų rinkose turėtų tapti trečiojo ketvirčio įmonių rezultatai.

Prognozuojama, kad pasaulio ekonomika turėtų toliau stabiliai augti. JAV ekonomikos augimą paskatino finansų politika, tačiau tikėtina, kad jos poveikis turėtų palaipsniui mažėti. Įmonių ir vartotojų pasitikėjimo rodikliai nebėra tokie aukšti kaip anksčiau, tačiau vis tiek leidžia prognozuoti tolesnį augimą.

 


Similar articles