Ar viską žinai apie alternatyvias investicijas?

article

Kas iš tiesų yra alternatyvios investicijos? Kaip galima investuoti į tokias priemones? Atsakymus į klausimus apie alternatyvias investicijas pateikia „Mandatum Life“ vykdomasis direktorius Jussi Tanninen.

Kas yra alternatyvios investicijos?

Esame linkę manyti, kad alternatyvios investicijos yra įprastinės investicijos, pavyzdžiui, į nekilnojamąjį turtą ar į akcijų biržos prekybos sąrašus neįtrauktas bendroves, taip pat, pavyzdžiui, į skolinimąsi šalių susitarimu arba obligacijas. Alternatyvios investicijos yra nelikvidžios, todėl jų nepavyks parduoti arba iškeisti siekiant greitai uždirbti.

Kodėl kiekvienas investuotojas turėtų susipažinti su alternatyviomis investicijomis?

Apie jas naudinga žinoti, nes alternatyvios investicijos yra ypač racionali daugelio investuotojų portfelio dalis.

Investuojant į gana mažos rizikos pozicijas, įprastai yra tikslinga investuoti į likvidų turtą, kurį pardavus galima lengvai susigrąžinti pinigus. Tačiau jei visiškas likvidumas investuotojui nėra labai svarbu, tai, įvertinus rizikas, kai kuriuose fonduose dažnai yra prasminga investuoti į nelikvidžias, vadinamąsias alternatyvias priemones. Būdamos mažai likvidžios, šios investicijos ir tikėtina jų grąža dažnai yra labai patrauklios investuotojui dėl su jomis susijusios rizikos prarasti kapitalą.

Žinoma, ne visus pinigus verta investuoti į nelikvidžias priemones. Kai nesiseka, daugeliui investuotojų gali prireikti „laisvų“, neinvestuotų pinigų. Iš alternatyvių investicijų nepavyks greitai uždirbti, o jų išpirkimo sąlygos gali būti nepalankios.

Kodėl verta investuoti į alternatyvias priemones?

Svarbiausias šių investicijų pranašumas yra likvidumo priemoka. Tai reiškia, kad investuotojas gauna kompensaciją už tai, kad investavimas į šias priemones automatiškai nebus konvertuojamas į grynuosius pinigus. Tad investuotojas gali pasinaudoti likvidumo priemoka, kad gautų didesnę tikėtiną grąžą, susidariusią dėl rizikos prarasti kapitalą.

Žinoma, dėl likvidumo priemokos suteikimo galima ginčytis, tačiau šia tema atlikta daugybė mokslinių tyrimų. Mano nuomone, jos veiksmingumą galima nesunkiai pagrįsti. Jei yra dvi galimos investavimo pozicijos su tokia pačia tikėtina grąža ir rizika, savaime suprantama, rekomenduojama investuoti į labiau likvidžias priemones. Jeigu renkamasi investuoti į nelikvidžias pozicijas, tai jos turi garantuoti didesnę tikėtiną grąžą.

Kaip aš galiu investuoti į alternatyvias priemones?

Svarstant galimybę investuoti į alternatyvias priemones ypač svarbu pasirinkti patikimą bendrovę. Nedaugelis gali pasiūlyti alternatyvias investicijas, todėl nepatyrusiam investuotojui ne visada paprasta suprasti visą su tokia investicija susijusią riziką. Pasirinkus patikimą ir patyrusią investavimo bendrovę, pavyzdžiui, „Mandatum Life“, privačiam investuotojui bus lengviau suprasti visus su šiomis investicijomis susijusius aspektus, kurie paprastai žinomi tik stambiems investuotojams.

Be to, mes nuolat kreipiame dėmesį, kaip tokios alternatyvios investicijos, pavyzdžiui, investicijos į nekilnojamąjį turtą ar net investavimas į privačią skolą, koreliuoja su kitomis turto klasėmis, pavyzdžiui, akcijomis ir obligacijomis.

Kaisa Leino Nuotrauka: iStockphotos


Similar articles