Mandatum Life Allocation krypčių apžvalga, 2018 rugpjūčio mėn.

2018 m. rugpjūčio 30 d. „Mandatum Life“ Investicijų valdymo paslauga krypčių (Obligacijos, 25, 50, 80, Akcijos) pavadinimai pakeisti į Mandatum Life Allocation (atitinkamai Fixed Income, 25, 50, 80, Equity). Pavyzdžiui Investicijų valdymo paslaugos „Obligacijos“ pavadinimas dabar yra Mandatum Life Allocation Fixed Income.

Pakeitus pavadinimą, investicinių krypčių investicijų operacijos, taisyklės ir rizikos lygiai nepakito. Bendrovės Mandatum Life profesionalai toliau valdo Jūsų investicijas pagal pasirinktą strategiją.

Priklausomai nuo strategijos, Mandatum Life Allocation krypčių grąža rugpjūtį siekė nuo +0,2 proc. iki 1,3 proc.

Investuodami į akcijas, dar birželį sumažinome besivystančiųjų rinkų lyginamąjį svorį ir vasarą šis sprendimas pasiteisino. Fiksuotojo pajamingumo investicijų srityje, rugpjūtį įsigijome nedidelį kiekį JAV vidutinės trukmės vyriausybinių obligacijų ir, atitinkamai, sumažinome nerizikingų įmonių obligacijų dalį. Aptariant sprendimus dėl alternatyviųjų investicijų, verta paminėti, jog investavome į farmacijos technologijų bendrovę „Nanoform Finland“. Be to, likvidumo valdymo sumetimais investavome į „Insight Secured Finace“ fiksuotojo pajamingumo fondą.

Akcijų rinkos vertė šiuo metu yra didesnė nei jos istorinis vidurkis, tačiau tai pateisinama tuo, kad įmonių pelnas tebeauga, o palūkanų normų augimas išlieka nuosaikus. Europos ir Šiaurės šalių įmonių akcijų vertė yra kiek nuosaikesnė nei JAV. Pavasarį ir vasarą užfiksuotas euro kurso kritimas turi teigiamos įtakos Europos eksporto sektoriui. Rugpjūtį fiksuotojo pajamingumo investicijų pelningumas buvo maždaug +0,2 proc., o rinkos indeksas sumažėjo apie 0,4 proc. Pagrindinis pelningumo skirtumą lėmęs dalykas buvo sėkmingai valdoma užsienio valiutos rizika ir mažas besivystančių rinkų skolos, kurios kaina akivaizdžiai krito, lyginamasis svoris.

Prognozuojama, kad pasaulio ekonomika turėtų toliau stabiliai augti. JAV ekonomikos augimą paskatino finansų politika, tačiau prognozuojama, kad jos poveikis turėtų palaipsniui mažėti. Įmonių ir vartotojų pasitikėjimo rodikliai nebėra tokie aukšti kaip anksčiau, tačiau jie vis tiek leidžia prognozuoti tolimesnį augimą.

 


Similar articles