Ar dar kas nors drįsta investuoti į akcijas?

article

Netrukus sueis dešimt metų nuo to laiko, kai Jungtinių Valstijų vertybinių popierių rinkose imtas fiksuoti augimas, ir net Europoje pastaraisiais metais stebimas staigus pakilimas. Ar į vertybinių popierių rinką kas nors dar drįsta investuoti?

„Akcijos nuo seno buvo pelningiausios rūšies turtas. Vertybinių popierių rinkos ilgainiui suteikdavo investuotojui galimybę per metus gauti maždaug aštuonių procentų pelną. Investicijų į kitų rūšių turtą, pavyzdžiui, obligacijas ir nekilnojamąjį turtą, grąža buvo mažesnė nei investicijų į akcijas, tačiau per pastarąjį dešimtmetį ir jų rezultatai buvo puikūs.

Tačiau nagrinėjamasis laikotarpis turi didelės įtakos įvaizdžiui. Vertybinių popierių rinkose taip pat yra buvę prastų rezultatų laikotarpių, kurie trukdavo metų metus. Pavyzdžiui, finansinės krizės metu JAV vertybinių popierių rinka per 18 mėnesių krito daugiau kaip 50 proc.

Todėl tie, kurie investuoja ilgam laikotarpiui ir siekia turėtų
ir toliau rinktis investicijas į akcijas.

Tačiau už investuotojo į akcijas kantrybę ilgainiui buvo atlyginta ir vertybinių popierių rinkos bumai atsvėrė investuotojo turto netektis prastų rezultatų laikotarpiais. Kovą JAV vertybinių popierių indeksas „S&P 500“, apimantis dividendus, buvo maždaug 130 proc. didesnis nei geriausi 2007 m. rodikliai. Ir tai nepaisant to, kad vertybinių popierių rinka išgyveno didžiausią nuosmukį naujausių laikų istorijoje.

Todėl tie, kurie investuoja ilgam laikotarpiui ir siekia pelno, turėtų ir toliau rinktis investicijas į akcijas. Trumpalaikė padėtis rinkoje yra sudėtingesnė. Akcijų kainos pastaraisiais metais smarkiai išaugo – pavyzdžiui, tam įtakos turėjo centrinių bankų taikomos skatinamosios priemonės. Investuotojas neturėtų tikėtis vertybinių popierių rinkoje gauti tokios pat grąžos, kuri buvo stebima pastaraisiais metais.

Yra daug ženklų, leidžiančių manyti, kad sulaukėme antrosios rinkos ciklo dalies. Metų pradžioje fiksuotojo pajamingumo rinkoje buvo pastebėtas akivaizdus augimas. Kylančios palūkanos neretai reikšdavo, kad turi kisti ir padėtis vertybinių popierių rinkoje. Nuo 2017 m. pavasario palaipsniui mažinome bendrovės „Mandatum Life“ valdomų investicinių produktų jautrumą vertybinių popierių rinkai.“

Į klausimus atsakė bendrovės „Mandatum Life“ Mišrių turto klasių skyriaus vadovas Carolus Reincke.


Similar articles