9 patarimai sėkmingam vadovavimui

career-1738216_1920

Savarankiškas vadovas rezultatus visada pasiekia laiku ir įdėjęs pakankamai pastangų, tačiau neaukodamas savo gerovės. Vadovavimui, visų pirma, reikia savidisciplinos ir atkaklumo.

1. Išmanykite veiklos sritį

Vadovas turi mokėti skaityti „tarp eilučių“ ir suprasti, kaip savo veiksmais jis paveiks veiklos sritį. Išsiaiškinkite, kuri veikla didina jūsų verslo išlaidas. Apsvarstykite, kuo jūsų komanda gali prisidėti didinant pardavimus ir veiklos pelningumą.

Kartas nuo karto peržvelkite savo verslo ateities perspektyvas. Kaip būsimi pokyčiai paveiks jūsų atsakomybės sritį? Ar dėl šių pokyčių verta keisti veiklos strategiją?

2. Išsigryninkite savo tikslus

Strateginiai įmonės tikslai yra apibendrinti ir ne tokie konkretūs, kad prilygtų pasirinkimams, su kuriais kasdien susiduria kiekvienas darbuotojas. Individualius tikslus kiekvienas turi išsikelti sau pats.

Taigi, kiekvieną dieną nusistatykite su veiklos sritimi susijusius tikslus, tačiau būkite pasirengę, esant poreikiui, juos koreguoti. Išdrįskite mesti iššūkį savo vadovui ir pagalvokite, ką išsikelti tikslai jums reiškia jūsų kasdienėje veikloje.

3. Plėskite kompetencijos ribas

Savo kalendoriuje pasižymėkite laiką, kurį skirsite savo kompetencijai kelti. Galvokite ne tik apie tai, ką reikia padaryti, bet ir kaip tai padaryti. Veiklos būdai yra įmonės vidinės kultūros dalis – konkurentai jų nesugebės nukopijuoti.

Išplėskite savo kompetencijos ribas. Be profesionalumo, kompetencija apima sistemų ir tinklo valdymą, bendradarbiavimo ir bendravimo įgūdžius, taip pat gebėjimą ir norą mokytis ir išmokti naujų dalykų.

4. Meskite iššūkį savo mintims

Kai labai skubame, dažniausiai „įjungiame“ automatinį minčių jungiklį. Pagalvokite, gal vis dėlto yra kitas problemos sprendimas, nei tas, kuris pirmasis šovė į galvą.

5. Ugdykite save

Formulė 70/20/10 rodo, kad suaugęs žmogus 70 procentų mokosi darbe, 20 procentų – per naujus atradimus (įžvalgas ir grįžtamąjį ryšį), 10 procentų – įvairiuose mokymuose.

Taigi, mokytis galite ne vien tik lankydami kvalifikacijos kėlimo kursus. Drąsiai registruokitės į tuos projektus, kurie jums dar nėra žinomi ir ne visai pagal jūsų veiklos sritį, arba tiesiog stabtelkite apmąstyti savo veiksmus, kad rastumėte tinkamiausią sprendimą, kaip elgtis toliau. Paprašykite kolegų arba savo komandos, kad suteiktų grįžtamąjį ryšį apie jūsų veiklą.

6. Pažinkite, koks esi vadovas

Kuo realistiškiau vertinate save ir savo veiklos principus, tuo įtakingesnis vadovas esate.

Ar su jumis lengva bendrauti? Ar nebijoma jums pasakyti ne itin malonius dalykus? Jeigu atsakėte teigiamai, esate teisingame kelyje. Jeigu atsakymas neigiamas, apgalvokite, kaip galėtumėte pagerinti savo bendravimo įgūdžius arba kaip padidinti kolegų pasitikėjimą jumis.

7. Nesidrovėkite prašyti pagalbos

Įsitikinkite, kad savo aplinkoje turite pakankamai žmonių, kurie jus palaiko. Visos informacijos neįmanoma suvaldyti vienam, kaip ir neįmanoma vienam asmeniui sugebėti daryti viską. Svarbiausia yra žinoti, į ką kreiptis, kai jums to reikia.

Deleguokite užduotis kolegoms. Tokiu būdu parodysite, kad vertinate kitų asmenų žinias ir patirtį, taip pat suteiksite jiems papildomų galimybių. Vis dėlto nepamirškite, kad privalu paisyti kitų asmenų laiko.

8. Valdykite savo laiką

Savo laiką planuokite skirtingais laiko intervalais, t. y. pirmiausia – kitos savaitės, tada mėnesio, pusmečio darbai, ir taip iki metų pabaigos. Visas jau paskirtas atlikti, vadinamąsias rutinines, užduotis taip pat įrašykite savo darbo kalendoriuje.

Kalendoriuje peržvelkite ir tuos darbus, kuriuos jau atlikote, įvertinkite, kiek laiko jiems skyrėte. Kai užduotys įrašytos kalendoriuje, nėra prasmės ant darbo stalo klijuoti ryškiaspalvių lipnių lapelių.

Skirtingomis spalvomis pasižymėdami darbo kalendoriaus įrašus, vos užmetę akį įvertinsite, kokia savaitė jūsų laukia. Vartydami kalendorių pamatysite, kiek savo darbo laiko skiriate vadovauti komandai. Ar teisingai paskirstote savo laiką?

Darbo kalendoriuje nepamirškite pasižymėti ir to laiko, kurį skirsite savo reikmėms, pietums ir netikėtiems „gaisrams“ gesinti.

Jeigu įmonėje vykdomi pokyčiai, vadovybė, tikėtina, ypač daug laiko praleis susirinkimuose, o tai pavaldiems darbuotojams gali lemti nesaugumo jausmą. Tokiu atveju verta prisiminti, kad svarbiausias uždavinys yra būti lyderiu ir vadovu savo pavaldiniams, o ne nuolatinis posėdžiavimas.

Rūpinkitės savimi. Niekas kitas negali to padaryti už jus.

9. Nepamirškite švęsti

Kas buvo pasiekta laiku? Švenčiama sėkmė skatina, įtraukia ir stiprina bendruomenę, sukuria pasididžiavimą savo darbu. Pozityvumas yra nemokamas būdas padidinti pasitenkinimą darbu.


Similar articles